אחרי המטבח הכשר והטבעוני הגיע הזמן להתמקצע בסדנת אפייה ללא גלוטן.

גיליתם שהגלוטן לא עושה לכם טוב? גם אתם מצטרפים לגל האפייה והבישול הבריא ששוטף את ישראל בשנים האחרונות? מתחשק לכם לאפות עם מגוון קמחים מעניינים, ואתם לא יודעים איך להתחיל? תהיה הסיבה אשר תהיה, סדנת אפייה ללא גלוטן היא הצעקה האחרונה של עולם הקונדיטוריה, והיא מגיעה אליכם בדרך הכי חווייתית, נעימה וכיפית שיכולה להיות.

אחרי שסימנו את המטבח הכשר ואת המטבח הטבעוני כבעלי פוטנציאל אדיר להפיק מנות מיוחדות וערבות לחיך, הגיע תורו של המטבח נטול הגלוטן. סקפטים תמיד היו ויהיו, אבל סדנת אפייה ללא גלוטן כל כך טובה מוכיחה לכולם ובענק, שאפייה ללא גלוטן לא רק טעימה, אלא מעניינת עוד יותר.

מהו גלוטן, והאם הוא בריא לנו?

הגלוטן הוא חלבון, שמצוי במיני דגנים שונים כמו חיטה, שעורה, כוסמין ושיפון. בשנים האחרונות התעוררה המודעות למחלת הצליאק, שהסובלים ממנה מתקשים לעכל את הגלוטן, וכתוצאה מכך סובלים מבעיות עיכול בדרגות חומרה שונות.

אך הגלוטן לא נקשר רק למצבם הבריאותי של חולי הצליאק, והוא פרץ אל תודעת הציבור כמרכיב מזון שרצוי להימנע ממנו, גם אם לא אובחנתם כחולי צליאק, ולכן תפריט נטול גלוטן נחשב לבריא יותר (אף על פי שיש שיסברו אחרת).

מבשלים לכם סדנת אפייה ללא גלוטן

במסגרת הסדנה אנחנו נחשוף אתכם לקמחים אחרים, ונלמד אתכם איך לעבוד אתם. ובאפייה חייבים להיות מדויקים, זה לא בערך ולא לפי העין. כאן תקבלו את כל הידע איך להתפיח ולמלא את המטבח בניחוחות מגרים, שיביאו אליכם את כל השכנים.

בסדנת אפייה מיוחדת אספנו עבורכם מבחר של מטעמים ללא גלוטן, הכוללים לחמים, עוגיות, עוגות ופינוקים שונים. אתם בוודאי יכולים לדלות מתכונים שונים ברשת, אך שום דבר לא משתווה להדרכה פנים מול פנים, תוך כדי שמרגישים את המרקמים, מריחים את הניחוחות, ואיך לא, טועמים את התוצרים הנפלאים שעומדים לצאת לנו כאן לוהטים מהתנור.

הולך להיות כאן לוהט וטעים להפליא!

הנמנעים מגלוטן לא צריכים להחמיץ דבר, גם הם יכולים כעת ליהנות מכל העולמות ולהתענג על לחמים, מאפים וקינוחים, שיגרמו לכולם ללקק את האצבעות. המתכונים שתקבלו בסדנה הם תוצר של עמל רב. השקענו את כל הידע שלנו בעולם הקונדיטוריה, אספנו את הפרודוקטים האיכותיים ביותר שאנו נהנים להשתמש בהם, ויצקנו את הכל לתוך סדנת אפייה שתגרום לכם לתפוח מאושר.

שכחו מכל מה שהכרתם עד היום, כי אפייה ללא גלוטן הרבה יותר מעניינת מאפייה רגילה. אתם הולכים להיות מופתעים גם מהטכניקות וגם מהטעמים המופלאים שנצליח להשיג כאן. זו הולכת להיות חוויה קולינרית בלתי נשכחת.

האמת היא, שמרגע שתתנסו באפייה ללא גלוטן, סביר שתזנחו את כל השיטות מהעבר ותעברו לאפייה בריאה יותר וטעימה יותר.

מבשלים לכם מגוון סדנאות לבישול ולאפייה

סדנת האפייה שלנו היא חלק ממגוון סדנאות בישול במרכז הארץ, שאנו מעבירים לקבוצות, לעובדים ולזוגות, וכוללות סדנת בשר, סדנאות טבעוניות, סדנת בישול איטלקי, הודי או אסייתי ועוד. אנו מזמינים אתכם לגלות את עולם הבישול והאפייה ממקום חווייתי ומהנה, קליל וממש מגרה, כי אוכל זה כיף, והוא פשוט גורם לנו להתאהב בחיים.

האם גם אתם רוצים להתאהב?

 

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 5  ממוצע: 5
צרו קשר
loading