טיפים לאפייה מאנשים שבאמת אופים.

כמעט בכל בית יש תנור אפייה וכל עקרת בית יודעת להוציא תחת ידיה עוגות או מאפים שונים. יש גם הרבה גברים שמתחברים לתחום האפייה והם גם כן מפליאים להפיק יצירות קונדיטוריות טעימות ומעלות ניחוח. אך יש את האופים המקצוענים ויש את אלו החובבנים. ההבדל ביניהם גדול מאוד.

כי בכל מה שקשור לאפייה, הניסיון הוא שם המשחק והוא זה שאחראי יותר מכל על התוצאות בסופו של דבר.
 

אנחנו כאן על מנת להעניק לכם כמה וכמה טיפים איך וכיצד להפוך את האפייה לאומנות.
 

לפני כן, אנחנו רוצים לעדכן שפתחנו 2 סדנאות חדשות.
 

הראשונה נקראת סדנת קינוח בצנצנת.
והשנייה היא סדנה בהכשר מהודר המותאמת לנשים והיא נקראת סדנת אפייה פרווה – מהדרין.
 

אנשים שבאמת אופים מייעצים

אנשים שבאמת אופים וזוהי האומנות ותחום ההתמחות שלהם ממליצים:

טיפ מספר 1 – היצמדו למתכון

בניגוד לתחום הבישול, האפייה הוא מדע מדויק. אי אפשר לאלתר בצקים או עוגות בלי שיהיה ידע מבוסס בכל מה שקשור לעולם האפייה. ישנם יחסים בין כמויות הקמח לנוזלים.

יש להתאים את חומרי ההתפחה ביחס לנפח הבצק וצריך גם לדעת איך להתעסק עם כל סוג של בצק. כי כל בצק דורש טיפול אחר והתייחסות אחרת.

על כן, אם אין לכם את הידע בתכנון נכון של מתכון, אל תתחכמו. היצמדו למתכון הכתוב ותעבדו על פיו. כך יש סיכוי טוב שהתוצאה אכן תהיה מוצלחת.

טיפ מספר 2 – השתמשו בכלים מקצועיים

אפייה והכנה של בצקים מכל סוג דורשים טיפול נכון. אם תעשו שימוש בכלים מקצועיים, האפייה כולה תהיה משודרגת ומקצועית יותר. זה כולל שימוש במיקסר טוב, בכלי מדידה מדויקים, בתבניות איכותיות ובאופן כללי עבודה עם כלים איכותיים וטובים.

טיפ מספר 3 – אל תאפו כשאין לכם זמן (או סבלנות...)

אפייה צריכה להיעשות מהלב. אם אין לכם זמן או שאתם קצרי רוח ואין לכם את הפניות לאפשר לתהליכי האפייה להתקיים, אל תיכנסו בכלל להרפתקה הזו. רק אם יש לכם זמן, כוח, חשק ומרץ לאפות, או אז תיכנסו למטבח ותתחילו במלאכה.

טיפ מספר 4 – אל תתביישו ללמוד

אם יש לכם שאלות על המתכון או שמשהו לא ברור לכם, אל תתביישו לשאול את מי שמנוסה ממכם. מומלץ מאוד ללמוד את רזי המקצוע מאנשים מקצוענים שיחלקו עמכם את כל הידע המקצועי בתחום האפייה. כי קונדיטוריה זוהי בהחלט אומנות שלומדים אותה.

 

אם גם אתם רוצים ללמוד ולהכיר את עולם האפייה או עולם הקונדיטוריה מקרוב, אתם יותר ממוזמנים. סדנת פיצה, סדנת קינוחי בוטיק ועוד שלל סדנאות שיעניקו לכם הרבה ידע מקצועי ויכולת להכין מאפים מוצלחים וטעימים במיוחד.

שובר מתנה לסדנת אוכל

רוצים להפתיע חבר או חברה קרובים? את בן או בת הזוג? רכשו עוד היום שובר מתנה להשתתפות בסדנת אוכל. יש היצע גדול של סדנאות החל מסדנאות אפייה, סדנה להכנת פיצה, סדנה להכנת לחמים, סדנה להכנת קינוחי בוטיק ועוד שלל של סדנאות אוכל. מדובר על מתנה שכל אחד ישמח לקבל.
 

טיפים לאפייה מאנשים שבאמת אופים

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×