כללי זהירות בסדנאות בישול.

זה לא סוד שסדנאות הבישול הולכות ותופסות תאוצה. מדובר בגן עדן בעבור בשלנים, אולם לא פעם מתרחשות תאונות אשר גוררות נזקים לטווח הקצר והרחוק. כיצד בכל זאת ניתן להימנע מהן? להלן כללי הזהירות אותם מומלץ ליישם.

עתידים להשתתף בסדנת בישול? להלן כללי זהירות עליהם יש להקפיד

בשנים האחרונות ובייחוד לאור תוכניות הבישול הרבות, צצות כמו פטריות אחרי הגשם סדנאות בישול. סדנת בישול מאפשרת לכל חובב בישול להיכנס למטבח, ולהכין את מיטב המטעמים ע"פ עדות, סגנונות וטרנדים. למעשה, מדובר באחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, וזאת בשל ביקוש הולך וגובר מצד הקהל הישראלי להשתתפות באותן סדנאות. אולם, כמאמר המשפט המפורסם "מי שמשחק באש שלא יתפלא שהוא נכווה" המטבח עלול להוות סכנה ממשית, כפי שכל טבח יודע. בטיחות מזון הוא מושג מרכזי בכל הקשור להתנהלות במטבח, והוא נועד להבטיח כי בעת שהייה במטבח ננקטים צעדים אשר במסגרתם ניתן להבטיח כי לא יהיו פציעות או פגיעות קלות כחמורות. 

אם הוזמנתם לסדנת בישול או אתם מארגנים אחת כזו בעצמכם, להלן כללי זהירות עליהם חשוב להקפיד, כך שתוכלו לצאת בשלום מהסדנה וללא נזק לטווח הקצר או הרחוק:

לבוש

מומלץ להגיע לסדנת הבישול עם מכנס ארוך וסינר. שימו לב כי אתם נועלים נעליים אורתופדיות וסגורות, ולא כפכפים אשר עלולות לגרום להחלקה או חלילה פגיעה בכף הרגל בעקבות חפצים וציוד אשר נופל תוך כדי הסדנה. מאחר ואתם עומדים לא מעט שעות, נעליים אורתופדיות יעניקו לכם את התמיכה הטובה ביותר לגב ולאזור הכתפיים, אזורים מועדים לפציעות במטבח. נוסף לכך, עדיף ללבוש חולצה ארוכה בשל ההתעסקות עם מחבתות וסירים חמים.

שימוש בציוד 

כאשר עובדים עם סכין, חשוב להזהיר את הסביבה כי אתם עוברים איתו במרחב. נוסף לכך, בשביל לשמור על היגיינה מומלץ להשתמש בכפפה חד פעמית וכן להקפיד כי תהליך ההשחזה של הסכינים מתבצע במקום מסודר שנועד לכך. חומרי גלם חמים צריך לתפוס רק באמצעות כפפה או מגבת. לא מעט פעמיים אנחנו ממהרים להוציא את האוכל מהתנור מבלי שאנחנו שמים לב כי כפות הידיים אינן מוגנות, ובשל כך נוצרת כוויה משמעותית. על כן, הקפידו לבצע רכישה מראש של ציוד מטבח איכותי או לבדוק מראש עם המארגנים כי אכן ישנן כפפות כמו גם מגבות בהן ניתן להשתמש בעת תהליך הבישול, צלייה והגשה חושב לבדוק כי המקום בו אתם מקיימים את הסדנה מחזיק באישור מטעם כיבוי אש, כולל מטפים לעת צורך. 

ערכת עזרה ראשונה

בדקו היטב לפני הסדנה כי ישנה ערכת עזרה ראשונה, לכל צרה שלא תהיה. בערכה חייב להיות מצוי תחבושות, פלסטרים וכן משכה נגד כוויות. מדובר בציוד בסיסי אותו ניתן לרכוש בכל בית מרקחת, והוא הכרחי בעבור בטיחות הנוכחים בפרט.
 
לסיכום, חשוב לעבור על הכללים הבאים כמו גם לוודא כי אתם מתנהלים בבטיחות בזמן שהותכם בתוך ומחוץ למטבח באמצעות הדרכה מראש של יועץ בטיחות מזון, כולל כללי התנהגות של עשה ואל תעשה. ככל שההדרכה תתבצע באופן מעמיק ותוך שימת דגש על התאמה לרמה שלכם, כך תוכלו להבטיח כי השהות במטבח תהיה נעימה כמו גם בטוחה והכי חשוב טעימה 😊 בהצלחה! 

 

להלן קישורים לסדנאות וקורסים מומלצים של מבשלים חוויה:

סדנת בישול בריא

סדנת קרניבורים

סדנת אפייה

קורס בישול

קורס אפייה

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×