מבחר סיבות מצוינות לשלב סדנאות בישול לעובדים ביום הגיבוש הבא.

חברות רבות מאמינות בהשקעה בהון האנושי ומבינות שלצוות מגובש של מנהלים ועובדים יש יכולת לתת תפוקה גבוהה יותר ותרומה משמעותית יותר להצלחת החברה. חברות אלו משקיעות מאמצים ומשאבים לארגון פעילויות גיבוש שונות בהתאם למאפייני העובדים, כמו סדנאות בישול לעובדים, פעילויות אתגריות, סדנאות צחוק, סיורים מגבשים ועוד.

הצד החברתי של הבישול

הבישול המשותף היה בעבר גם מקום של מפגשים חברתיים ומקום לשיתוף בשמחות ובעצב, העבודה יחד,  העזרה ההדדית והשיתופיות גרמו להיכרות קרובה וקשרים חברתיים הדוקים. אותו עקרון עובד גם בסדנת בישול.

הפקת יום גיבוש לעובדים בו יתכנסו העובדים ויבשלו יחד יכול להפוך ליום מהנה עם סיטואציות מצחיקות שאינן בשגרה, אשר יעוררו במבשלים את אינסטינקט החברתיות, עבודת הצוות, השיתוף והעזרה ההדדית. אם אתם מנהלי משאבי אנוש תוכלו להשיג 2 מטרות באמצעות הוצאת העובדים לסדנאות אלה. האחת היא הנאה, סיפוק, כיף והזדמנות לצאת מהשגרה, ואילו השנייה היא העברת ערך מוסף מקצועי לעובדים.

סדנאות בישול לעובדים כגורם מגבש

תכניות הריאליטי בתחום הבישול פופולריות מאד והיום רבים רוצים להתנסות בבישול, ללמוד יותר על הכנת בשר, הכנת עוגות, אוכל טבעוני או צמחוני או אוכל בעלי מאפיינים עולמיים כמו אוכל איטלקי, תאילנדי ועוד מגוון עצום של סגנונות בישול עם חומרי גלם שונים. סדנאות בישול הן דרך נהדרת להתנסות וללמוד את רזי המטבחים השונים.

סדנאות בישול מכל סוג יכולות להפוך ליום כיף וחוויה, המשלב פעילות אקטיבית של העובדים מחוץ למסגרת, עם למידה ושיתוף פעולה בין קבוצות שונות, שגם במשרד או במפעל עובדים יחד או שילוב של צוותים ממחלקות שונות כדי לגרום להיכרות מעמיקה עם אחרים וגיבוש רחב יותר.

גם מנהלים יכולים לראות צד אחר של עובדיהם. שחרור מלחצים ואווירה שאינה רשמית נותנת לעובדים ולמנהלים הזדמנות לראות צדדים אחרים באישיות, ועשויים לתרום להידוק קשרי העבודה ולביסוס הבנה הדדית.

סדנאות הבישול כוללות משימות שונות, כמו הכנה של תפריט ארוחה קבוע מראש או לפי החלטת המשתתפים, כשהעובדים מחולקים לצוותים ועובדים בשיתוף פעולה לביצוע המשימה. באופן זה בנוסף להנאה יגובשו הצוותים והתקשורת בין העובדים תשתפר. 

גם ילדים יכולים ליהנות מבישול

בדומה לסדנאות בישול לעובדים, המסבים הנאה וסיפוק, יש מגוון אפשרויות לאירועים המשלבים חוויה משותפת של בישול, כולל סדנה שנועדה לייצר חוויה משפחתית, ואפילו קייטנת בישול לילדים, ואלו הן רק חלק מהדוגמאות לכך.

בימי החופשות מבתי הספר בהם אנו מחפשים ללא הרף תעסוקה לילדים אפשר למצוא פתרון יצירתי ולשלוח את חובבי הבישול הקטנים ואת הילדים שאוהבים במיוחד לעזור במטבח לקייטנה, שתשלב  סביבה בטוחה והתנסות בבישול הארוחות עם שפים מקצועיים יחד עם הנאה גדולה וסיפוק בהכנת האוכל.

לסיכום

סדנאות גיבוש לעובדים הן דרך טובה ומהנה להעביר יום חוויתי בו העובדים ילמדו מהשפים המקצועיים מעט מסודות הבישול ויזכו בארוחה טובה עם חומרים משובחים וקשרים קרובים יותר עם חבריהם לעבודה.

סדנאות בישול איכותיות לעובדים

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 3  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×