סדנאות בישול עם שפים.

בעבר, רוב האנשים שהשתתפו בסדנאות בישול היו טבחים ששאפו להרחיב את הידע שלהם בכל הקשור לבישול ואפייה. כיום, המצב השתנה וניתן לראות שהרוב הגדול של סדנאות הבישול המתקיימות בארץ, מיועדות בעיקר לקהל רחב של אנשים שהבישול והאפייה הם בגדר תחביב אצלם או אפילו כאלה שחושבים לעשות הסבה מקצועית ולהתמקצע בתחום. כמובן שהשתתפות בסדנאות כאלה יכולה גם להיות כחלק מגיבוש של עובדים (מוכרות כסדנאות גיבוש עובדים) וכמו כן יכולה להיות חלק מבילוי משפחתי או בילוי לצורך חגיגת אירוע מיוחד כמו יום הולדת, מסיבת רווקות וכו'.

איך בוחרים סדנת בישול?

יש מגוון גדול של סדנאות המתקיימות בכל רחבי הארץ מהדרום ועד הצפון. אפשר להתרשם מהסדנאות והתכנים שלהן באמצעות כניסה לאתרי האינטרנט של המקומות המציעים את השירות. חשוב מאוד לקרוא מה כוללת כל סדנה, על איזה מטבח היא מבוססת, כמות המשתתפים בה, מי מעביר את הסדנה - האם היא מועברת על ידי טבח או האם מדובר על סדנאות בישול עם שפים מובילים ומוכרים וכו'. מעבר לכך, יש לבדוק מהו מחיר הסדנה, האם יש המלצות על המקום וכו'. אל תהססו לעשות סקר שוק ולבדוק את כל המשתנים שהוזכרו לעיל. רק ככה תוכלו להיות בטוחים שבחרתם בסדנה המתאימה לכם.
 

שף מדגים בסדנת בישול

כיצד מתנהלת סדנת בישול?

יש סדנאות בישול הכוללות מפגש אחד בלבד ויש סדנאות המתפרסות על מספר מפגשים. המחיר כמובן משתנה בהתאם. במרבית הסדנאות, המשתתפים לוקחים חלק פעיל בכל הקשור להכנת המנות השונות. בסיום הסדנה, כל המשתתפים מתכנסים לארוחה משותפת המלווה בשתייה קלה ויין. במהלך הסדנה, השף או הטבח, מסבירים על המנות שיוכנו, על חומרי הגלם, על שיטות הבישול וכמו כן מלמדים טכניקות וטיפים מועילים.

אילו סדנאות בישול פופולאריות בישראל?

כפי שאמרנו, הביקוש לסדנאות בישול גדל ועולה משנה לשנה. מה שכן, יש סדנאות בישול שהינן מבוקשות ופופולאריות בקרב הקהל הישראלי והן:
 

סדנאות בישול לצמחוניים - מדובר על סדנאות שהן לא רק לצמחוניים. במהלך הסדנאות מתנסים בבישול צמחוני ומגלים עד כמה עולם האוכל הצמחוני, עשוי להיות עשיר ועם אפשרויות יצירה מגוונות.
 

סדנאות בישול איטלקי - מדובר על סדנאות מעשירות וטעימות הכוללת הכנה של מנות איטלקיות אותנטיות כמו פיצות, פסטות וכו'.
 

סדנאות בישול בריא - בסדנאות כאלה, יש דגש גדול על הערכים התזונתיים של המנות. כמו כן, במהלך הסדנה, נחשפים לחומרי גלם בריאים, לטכניקות בישול מועדפות וכו'. לפרטים, לחצו כאן.
 

סדנאות בשרים - סדנאות עסיסיות וטעימות לכל חובבי הבשר. מתחלקות למספר סוגים בהם, סדנאות לקרניבורים (לימוד והכנה של נתחי בשר מובחרים), סדנאות המבורגרים, סדנאות להכנת שווארמה וכו'.

שורה תחתונה

אין ספק שאפשר להנות מאוד מהשתתפות בסדנת בישול. מעבר לכך, יש המון משתתפים שלאחר שהשתתפו בסדנת בישול, בוחרים גם להשתתף בסדנאות בישול נוספות ואף להירשם לקורס בישול מקיף כדי להעשיר את הידע התיאורטי והפרקטי בתחום המטבח. זוהי מתנה נפלאה לכל מי שחובב בישול ואפייה.
 

לאחר שתבחרו סדנת בישול, אנו ממליצים לקרוא את המאמר איך להתכונן לסדנת בישול.

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 3  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×