הפתעה!- סדנאות קונדיטוריה לנוער מפחיתות הפרעות קשב וריכוז!.

קשה מאוד למצוא דרכים טובות וערכיות להעסיק את הנוער בימינו ולגרום לו להרים את העיניים מהמסך הקטן, אך יחד עם זאת, כשהדור הצעיר, בני נוער של ימינו מגלים עניין בתחום מסוים, הם מקדישים לזה זמן ותשומת לב מרביים, מוכנים להתמסר ואם הצלחתם להצית בהם בזיק קטן של תשוקה, גם הפרעות הקשב והריכוז נעלמות פתאום באורח פלא. זו הסיבה העיקרית שבגללה פיתחנו סדנאות קונדיטוריה לנוער.

למה דווקא סדנאות קונדיטוריה לנוער?

להבדיל מתחומי עיסוק אחרים, דווקא סדנאות קונדיטוריה לנוער מצליחות לחזק במשתתפים מגוון יכולות ומיומנויות ומסייעות להם להכיר את עצמם ולהגשים את עצמם בדרכים מפתיעות.

  • קונדיטוריה דורשת דיוק מרבי. מדידת הכמויות, ההקפדה על זמני ההכנה ובאפייה וההקפדה על כל שלבי ההכנה הנם הכרחיים לצורך קבלת התוצאה המבוקשת. אין חפיף, אין על יד ואין בערך. המשתתפים בסדנה לומדים לדייק בעשייתם ולומדים להעריך את חשיבות הדיוק.

  • קונדיטוריה מערבת מרקמים, טעמים וריחות שונים. החוויה החושית, שמערבת את חוש המישוש, הטעם, הריח והראייה מטביעה בקרב המשתתפים זיכרונות חושיים וחווייתיים, שהנם בעלי ערך גבוה מאוד עבורם. מכירים את זה שריח גורם לכם להפליג למחוזות רחוקים בדמיון עד לזיכרונות ילדותכם? גם במסגרת סדנאות קונדיטוריה צפים ועולים סיפורים מרגשים ומצחיקים וכל המשתתפים זוכים לחשוף, להיחשף ולחבור.

  • העיסוק באוכל בכלל ובקונדיטוריה בפרט, הוא תרפיה נהדרת. בני הנוער בימינו חווים לחצים רבים במסגרת שגרת יומם, הן דרך מערכת הלימוד, הן בבית והן בסביבה החברתית. הקונדיטוריה והעיסוק בה הם מקום מפלט, שמאפשר להם להשקיט את כל רעשי הרקע ולהתרכז ברגע. זו מעין מדיטציה לנשמה ותרפיה שמספקת להם שעות של רוגע ושלווה.

ואיך כל זה קשור להורמונים של גיל ההתבגרות?

בגיל ההתבגרות מתרחשת עליה בהפרשת הורמוני הדחק, מה שמוביל לתחושות כמו לחץ, מועקה, עצבנות, חוסר סבלנות ועוד. באמצעות העיסוק בקונדיטוריה, שמגרה את האונה הימנית של המוח ניתן להפחית את רמות הורמוני הדחק ולעודד הפרשת הורמונים אחרים כמו סרוטונין ואדרופינים, שמקנים תחושת רוגע, שלווה והרמוניה. תודו שזו ברכה לכל מתבגר ומתבגרת?

פיתוח כישורים ומקצוע לעתיד

בעוד תחביבים שונים נשארים בגדר עיסוק לשעות הפנאי בלבד, העיסוק בקונדיטוריה מצליח לחדור לכל תחום בחיי המתבגר. סדנת קונדיטוריה מעניקה מגוון כלים, שיטות וידע שניתן ליישם אחר כך במטבח הביתי, וכך לפנק את המשפחה ואת החברים. לא מעט בני נוער לוקחים את התחביב צעד נוסף קדימה, ומצליחים להרוויח את דמי הכיס שלהם באמצעות הכנת עוגות, עוגיות ומאפים, ועם הידע הרחב שלהם ברשת החברתית, הם מצליחים לשווק את עצמם באופן די מרשים.
 

במבשלים חוויה ניתן למצוא גם קורס קונדיטוריה המיועד לחסרי ניסיון בתחום וגם לכל מי שרוצה לקחת את האהבה למתוק ואפייה כמה צעדים קדימה.

סדנאות קונדיטוריה ובישול, העיקר שנישאר בגבולות המטבח

מבשלים חוויה תמיד מחפשים אחר דרכים חווייתיות ויצירתיות לגרות לכם את החושים. מגוון סדנאות אוכל ובישול במגוון תחומים החל מבישול בשר, דרך סדנת בישול איטלקי, אסייתי או הודי ועד לבישול טבעוני בקבוצות או בזוגות ממתינות לכם אצלנו לחוויה יוצאת דופן, בילוי בלתי נשכח ובטעם נפלא. גם בעת כתיבת שורות אלו אנו מגבשים סדנאות נוספות, כי אין גבול לטעם הטוב.
ובינתיים אצלנו מחממים את התנורים, כי הולך להיות פה חם וטעים!
 

בנוסף, כמו בכל שנה במהלך חופשות הקיץ, אנחנו פותחים עבור ילדכם גם קייטנות בישול ואפיה המתקיימות אצלנו במתחם מבשלים חוויה, בסביבה סגורה, בטוחה, ממוזגת ונעימה.

 

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 8  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×