רעיונות לפעילות קיץ לילדים ונוער.

 

עוד מעט יתחיל החופש הגדול וזה בדיוק הזמן לחשוב איך אפשר להעסיק את הילדים, כשהם לא במסגרות הרגילות שלהם. אם בקיץ הקודם היינו מוגבלים מבחינת הפעילויות בגלל הקורונה, הקיץ הזה נראה שהדברים יראו קצת אחרת וזאת תודות לחיסון הקורונה ולהקלות השונות.

המשיכו בקריאה ותוכלו לקרוא על רעיונות מושלמים לפעילויות קיץ, שהילדים רק ייהנו מהן. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

#1 קייטנות לילדים ונוער

כיום, יש קייטנות שמתמקדות ספציפית בתחומי העניין שיכולים לעניין את הילדים. לדוגמה, קייטנת בישול לילדים ונוער. מדובר על קייטנה שמיועדת לילדים בגילאי 8 עד 13. במסגרת הקייטנה, הילדים ילמדו כיצד להכין מנות מהמטבח האיטלקי, מנות שמאפיינות את המטבח הישראלי, המטבח האמריקאי, המטבח האסיאתי ואיך לא היום האחרון של הקייטנה, יוקדש כל כולו לדבר שהם הכי אוהבים - שוקולד.

 

מדובר על קייטנה שתספק חוויה נעימה וכיפית לכל ילד וילדה שאוהבים לא רק לאכול אלא גם לאפות ולבשל. אגב, אולי בזכות השתתפות בקייטנה כזאת, הילד או הילדה שלכם יגלו תחביב חדש שאותו ירצו לפתח קצת יותר. ניתן לעשות זאת באמצעות רישום לקורס בישול, סדנאות בישול, סדנאות אפייה וכו'.

#2 ים, ים המקום המושלם

ים זה בחינם. אפשר לבלות יום שלם בים. מדובר על פעילות שכולם יהנו ממנה, גם הילדים וגם המבוגרים. אפשר לשחק משחקים כמו מרוץ דליים, לעשות אמנות בחול, לשחק משחקים עם כדור ועוד.

#3 טיולים ברחבי הארץ

אפשר לקבוע עם הילדים שפעם בשבוע, נוסעים לעיר אחרת בארץ. לדוגמה, אפשר להעביר יום שלם בתל אביב, בירושלים, בחיפה וכמו כן בערים נוספות. לא חייב לתכנן מסלולים ואפשר בהחלט לזרום ולהנות ממה שיש לעיר להציע. אפשר לשלב את הטיול עם ארוחה במסעדה מומלצת.

#4 פשוט להיות ביחד

אפשר להקדיש את הזמן לצורך פעילות שעושים יחד - הורים וילדים. לדוגמה, הליכה משותפת לפארק, אפייה ביחד, צפייה בסרט, משחקים משפחתיים, דפי צביעה, קריאת ספרים וכו'.

#5 התנדבות

התנדבות יכולה לתרום גם לחינוך וגם יכולה לעזור על מנת להוציא אותם מהבית. פעילות של התנדבות יכולה להיות מגוונת. אפשר לטפל בבעלי חיים, לסייע לקשישים, להתנדב במגוון של אתרי חפירות הפזורים ברחבי הארץ וכו'.

כמובן, יש לבדוק שאכן הפעילות מתאימה לגיל של הילד או הילדה. שכן יש פעילות התנדבותית שלא מתאימה לכל הגילאים.

שורה תחתונה

ניתן לראות שיש לא מעט רעיונות אותם ניתן ליישם ומהם הילדים יכולים להנות בקיץ. לפעמים, כל מה שצריך הוא לדרבן את הילדים ולחשוף אותם לפעילויות שהם לא חשבו עליהם. שימו לב, יש גם הרבה פעילויות שאפשר להנות מהן וזאת מבלי להוציא כסף, שכן מדובר על פעילויות חינמיות.
 

ההמלצה הכי טובה, היא להתייעץ עם הילדים ולבדוק לאיזה פעילויות או פעילות קיץ לילדים ונוער הם מתחברים ובהתאם לכך, לבחור את הפעילויות המתאימות.

 

רעיונות לפעילות קיץ לילדים ונוער

שתף עמוד:
מס' מדרגים: 2  ממוצע: 5
צרו קשר
loading
×